Середа, 09.07.2025, 17:40

МО вчителів

Приветствую Вас Гість

Поиск

Пользовательского поиска
Ccылки



Учет
Яндекс.Метрика

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайта
Наш опрос
На якому рівні Ви володієте англійською мовою ?
Всього відповідей: 559
Главная » 2009 » Травень » 28 » ЗНО
ЗНО
10:50
Що таке зовнішнє оцінювання та незалежне тестування?
Зовнішнє оцінювання – оцінювання освіти незалежною установою, що не пов’язана зі школами, ВНЗ чи іншими навчальними закладами. Незалежне тестування – це інструмент зовнішнього оцінювання. Оцінювання здійснюється незалежними екзаменаторами, а не тими вчителями чи викладачами які безпосередньо навчають абітуріента. Незалежні екзаменатори – фахівці з різноманітних предметів, що не мають відношення до окремого учасника зовнішнього оцінювання. Екзаменаторів визначає Український центр оцінювання якості освіти за чітко визначеними критеріями.

Що не влаштовує у старій системі екзаменів?
У системі, що існувала до сьогоднішнього дня, у різних школах випускні екзамени різної складності. Вчитель, який навчав учня, і приймав випускні екзамени, і на оцінку того чи іншого учня могло впливати відношення вчителя до нього. У зовнішньому оцінюванні тести вироблені незалежними екзаменаторами, вони одного рівня для всіх по Україні і суб’єктивність вчителя до того чи іншого учня анулюється, оскільки проводять тестування та оцінювання не їхні вчителі, а належно підготовлені інструктори та екзаменатори. Щодо вступу до ВНЗ, теж знімається суб’єктивність приймальної комісії. Комісія не має доступу до дитини, вона не може вимагати від неї нічого, крім знання. На екзамені дитина має відповідати на понад півсотні запитань, а не на три, як у білеті. Така кількість запитань дозволяє всебічно оцінити її рівень знань. Тобто, зовнішнє оцінювання ставить абітурієнтів в однакові умови і дає рівний доступ до вищої освіти.

Які ризики української програми зовнішнього тестування?
У системі зовнішнього оціннювання існують людські і технічні ризики. Щоб протистояти цим ризикам, розроблені технології безпеки. Наприклад, щоб не було витоку інформації про зміст тестових завдань, створена система, за якої одна особа не може знати усі завдання в певному тесті. Подібним чином продумані інші ризики, включно з технічними.

Чим українське зовнішнє тестування відрізняється від зовнішнього тестування в інших країнах?
Технологія зовнішнього оцінювання подібна в усіх країнах. Найбільша різниця криється в самому змісті тестів.

Наскільки українські тести гірші від наприклад американських тестів?
Не може йти мова про те, які тести кращі, бо вони різні за своїм змістом. Втім, попри подібність є суттєва відмінність. Українські тести предметні й оцінюють знання. Американські тести – це тести загальних здібностей, які намагаються вимірювати потенціал абітурєнтів для навчання у вищих навчальних закладах.

Хто розробляв українські тести?
Розробляв тести Український центр зовнішнього оцінювання, на базі тестів апробованих "Центром тестових технологій" Міжнародного фонду "Відродження”. До створення якісних тестових завдань залучено шкільних вчителів та викладачів вищої школи. За три останні роки проведення незалежного добровільного оцінювання, та використання технології зовнішнього оцінювання дозволило спеціалістам виробити якісні тести.

Чи зовнішнє тестування буде обов’язковим наступного року?
Так. Очікується, що з наступного року зовнішнє тестування буде обов’язковим. 2006 рік – це перший етап введення системи зовнішнього оцінювання на загальнонаціональному рівні.

Хто проводить зовнішнє оцінювання?
Організовує тестування Український центр оцінювання якості освіти. Центр є бюджетною установою, заснованою Кабінетом Міністрів України. Він належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Центру підпорядковані регіональні центри оцінювання якості освіти у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Сімферополі та Харкові. До процесу долучені педагоги зі всієї України.

Що робити цьогорічним абітурієнтам, які закінчили школу раніше?
Цього року повністю зберігається система вступних іспитів у вищих навчальних закладах. Отже, абітурієнти, які закінчили школу рнаніше, можуть взяти участь в конкурсах.

Як дітям підготуватися до тестів?
Усі учні отримали інформаційні матеріали з кожного предмету, з якого вони вирішили пройти зовнішне оцінювання. У цих матеріалах був зразок тестового зошита і бланку відповідей. Найкращий спосіб підготовки все ж таки пильно навчатись протягом шкільного навчання.

Чи шкільна програма дає достатні знання для того, щоб скласти тест?
Повністю. Тому найкращий спосіб підготуватись до зовнішного оцінювання це пильна наука. Хто зуміє усвоїти шкільну программу, матиме успіхів при складанні тестів зовнішного оцінювання.

З яких предметів учні проходили незалежне тестування і чому?
Українська мова – іспит обов’язковий, як і для державної підсумкової атестації, так і для вступу до ВНЗ. Тестування з мови – це комплексний екзамен, він має дві частини – закриті запитання і творча робота.
Математика – найпоширеніший вступний іспит у вищих навчальних закладах. Тест з математики теж складається із закритих запитань та з відкритими задачами. Абітурієнти, які вступатимуть на факультети точних наук, складали математику.
Історія входить до пакета обов’язкових шкільних випускних іспитів. Крім того, багато вузів виставляють її як один із вступних на низку спеціальностей. Абітурієнти, які вступатимуть на гуманітарні факультети, складатимуть історію.

Хто має право брати участь у зовнішньому оцінюванні? Чи могли учні шкіл інших районів, які не були охоплені квотою МОН України, пройти тестування?
До зовнішнього оцінювання не могли бути включені школи з інших районів, які не увійшли у квоту для участі у цьогорічному тестуванні. 2007-2008 рр. продовжиться запровадження зовнішнього оцінювання на національному рівні. Тоді всі випускники в обов’язковому порядку проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання та отримають сертифікат встановленого зразка.

Щодо технології проведення тестів

Хто перевірятиме тести?
Тести з української мови та математики складаються з двох частин, історія – з однієї частини. Усі три тести мають частину з закритими відповідями. Цю частину тесту перевірятиме комп’ютер. Частину з відкритими запитаннями в тестах з української мови та математики перевірятимуть незалежні екзаменатори з кожного предмету. Всі бланки з відповідями перевірятимуть двічі, а при неспівпадінні оцінок старший екзаменатор перевірятиме втретє і обиратиме об’єктивніший результат.

Що таке коди для дітей?
Кодів для дітей немає. Є номер результату учня. За ним абітурієнт зможе перевірити свої результати. За цією технологією учні отримали запрошення з номерами, за якими вони зможуть ідентифікувати свої результати у списках, що будуть надані школам. Номер у запрошенні учня необхідний для забезпечення конфіденційності результату випускника. Цей номер захищає право учня на нерозголошення персональних даних без його відома.

Скільки всього є номерів та зашрифовувань і навіщо вони потрібні?
Номер результату учня потрібен для того, щоб він зміг ідентифікувати свій результат. Цей номер забезпечує конфіденційність результату. На бланках відповідей використовуються засоби зашифровування з допомогою штрих-кодів, які не мають візуальних цифрових позначень. Ці штрих-коди забезпечують анонімність бланку. Викладач, який перевіряє роботу учасників незалежного тестування, не може знати, кому належить ця робота.

Які є можливості маніпулювати кодами?
Немає жодних можливостей для маніпуляцій. Технологія здійснення зовнішнього незалежного оцінювання передбачає процедуру секретності. Штрих-код на роботі учасника тестування зчитується спеціальним сканером. Номер результату учня видає комп’ютерна програма. Вся інформація щодо програмного забезпечення зберігається під строгим захистом, доступ до цієї інформації обмежений. Розкодування результатів відбувається в присутності комісії і протоколюється.

Що може піти не так при перевірці тестів? Чи можливі технічні помилки або комп’ютерні збої при перевірці?
Можуть бути технічні збої у програмах, вимкнутися електрика, екзаменатор може захворіти. Але тест у будь-якому випадку буде перевірений, навіть якщо через ці неполадки доведеться витратити більше часу.

Що станеться, якщо з якоїсь причини буде порушена конфіденційність чи якась інша складова технології зовнішнього тестування?
Якщо це станеться, винна особа бере на себе адміністративну відповідальність аж до відшкодування вартості проведення тестування.

Чи може відбутися витік інформації зі змістом тестів?
Може. Але застосовуються усі можливі технології, щоб зміст тестів був захищеним. Всі причетні до підготовки матеріалів тестування, несуть кримінальну і фінансову відповідальність за нерозголошення інформації. До того, один тест не складає лише одна особа. Зміст одного тесту складається з інформації, поданої з кількох джерел. За технологією розробки будь-якого тесту, окрема особа не має доступу до цілого тесту, тобто не бачить весь тест.

Як визначалися учасники цьогорічних тестів?
Цього року участь у зовнішньому оцінюванні брали випускники, які мають намір вступати до ВНЗ, з тих шкіл, які підпорядковуються районим управлінням освіти, визначеними Обласними управліннями освіти. МОН надав квоту учасників від кожної області, АРК та міст Київ та Севатополь, відповідно до кількості населення.

Скільки треба платити за тест?
Випускники складають тести безкоштовно.

Скільки разів можна складати тест?
Цього року тест з того чи іншого предмету можна складати лише один раз.

Як діти витримують тест психологічно? Чи стрес впливає на результати тесту?
На результати тесту впливають знання. У системі зовнішнього оцінювання елемент людської суб’єктивності відсутній. Учасник тестування не мусить думати про те чи „подобається” він екзаменатору, чи ні. Одна з переваг зовнішнього оцінювання якраз те, що пункт тестування, в якому абітурієнт складає тест, розташований надалеко від місця його проживання. Абітурієнт може зосередитись на змісті самого тесту, а не на зовнішніх факторах.

Чи складні будуть тести?
Тести відповідають шкільній програмі. У тесті є тестові завдання від легких до складних, які застосовуються для відбору до вищого навчального закладу при високому конкурсі.

Чи батьків допускають до місця тестування?
Не допускають.

Чи батьки можуть дізнатися про результати тестів?
Результати тестів подаватимуться безпосередньо учневі. Кожен учень має право повідомити ці результати, кому захоче.

Чи батьки можуть без відома дитини дізнатися про результати тестів?
Без відома дитини батьки не можуть дізнатися результати тестів.

Чи можна перескласти тест? Скільки разів можна перескласти тест? Чи в майбутньому в дітей буде кілька можливостей скласти тест?
Цього року перескладати тест не можна. Передбачається, що у майбутньому можна буде скласти тест повторно, але, напевно, лише через рік. Можливо, що у майбутньому оцінювання певного предмету проводитиметься більше, ніж один раз на рік. Але це буде можливо лише після завершення запровадження зовнішнього оцінювання.

Чи можна не скористатися результатом тесту, якщо він не влаштовує?
Цього року можна не скористатися результатом, якщо він не влаштовує випускника. Учень, який незадоволений своїм результатом, зможе скласти випускний екзамен у своїй школі та складати вступні екзамени в окремих ВНЗ. У майбутньому зовнішнє оцінювання буде єдиним інструментом державної підсумкової атестації середньої освіти та зарахування до ВНЗ.

Чи тести по всій країні мають відбутися одночасно?
Цього року тести складаються у той самий день і починаються о тій самій годині по всій країні. В майбутньому, можливо, можна буде проводити тест з певного предмета більше ніж один раз на рік, але в будь-якому випадку тест з певного предмету відбуватиметься в один час по всій країні.

Просмотров: 1802 | Добавил: informator | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]